تبلیغات

چگونه برای خود هدف انتخاب کنیم با استفاده از مدل هدف گذاری smart

۰

چگونه برای خود هدف انتخاب کنیم ؟! آیا رسیدن به هدف واقعاً ساده است؟

فرق انسان‌های موفق و ناموفق در چیست، آیا باید موفقیت یا عدم موفقیت را گردن سرنوشت و تقدیر انداخت؟ چگونه برای خود هدف انتخاب کنیم ؟

هر زمان که شما به دنبال رسیدن به چیزی در زندگی خود هستید، با مسائل و موانع زیادی روبرو می‌شوید.

این مسائل و موانع ممکن است که شما را بی‌انگیزه کند و سبب شود که در دام بزرگ‌ترین مانع موفقیت یعنی ترس بیافتید.

اما کنار زدنِ این مسائل و موانع و تلاش برای رهایی از آن‌ها، به شما کمک می‌کند که در طولانی‌مدت به موفقیت دست‌یابید و اعتمادبه‌نفس و انگیزه بیشتری برای کسب هدفی بزرگ‌تر به دست بیاورید.

وقتی‌که می‌فهمید شما می‌توانید به هر هدفی که در زندگی تعیین می‌کنید برسید، دیگر نمی‌خواهید در جایگاهی باشید که مرتبه‌اش پایین‌تر از آنی است که شما لایقش هستید…

مطلبی که هم‌اکنون در حال مطالعه آن هستید، همانی است که مدت‌ها در جستجوی آنید؛ این مقاله به شما کمک می‌کند در شرایط سخت با هدفگذاری و استفاده صحیح از نیروی انگیزه‌تان، رسیدن به هدف و خواسته‌تان به‌راحتی هرچه‌ تمام‌تر باشد.

به شما توصیه می‌کنم این مقاله را باجان و دل بخوانید زیرا با به‌کارگیری نکات گفته‌شده، کیفیت زندگی شما برای همیشه تغییر خواهد کرد.

 

همه آنچه درباره هدف گذاری باید بدانید !

ی آنچه درباره ی هدفگذاری باید بدانید - چگونه برای خود هدف انتخاب کنیم با استفاده از مدل هدف گذاری smart

ادامه‌ی مقاله در: https://razejazb.ir/how-to-choose-the-goal


چگونه برای خود هدف انتخاب کنیم یکی از سؤالات و مفاهیم موفقیت است که در تعریف آن می‌توان گفت: «هدف، یک خواسته‌ی دقیق و ملموس، واقعی و قابل دست یافتن است» و مهم‌ترین عامل در به دست آوردن هر موفقیتی، تعیین و مشخص کردن دقیق اهداف و نهایت خواسته‌هاست.

بعضی از افراد سال‌ها در پی جواب این سؤال که چگونه برای خود هدف انتخاب کنیم و آرزوی دستیابی به موفقیت حتی در مورد اهداف به‌ظاهر کوچک مانند:

  • از بین بردن یک عادت نادرست
  • آرزوی خریدن منزل
  • مسافرت به‌جاهای موردعلاقه
  • شغلی مناسب
  • همسری دلخواه و… هستند

اما برخی دیگر باوجود نداشتن تحصیلات عالی و… به اهداف و خواسته‌های خود رسیده و باعث ایجاد رضایت خاطر و اعتمادبه‌نفس در آن‌ها شده است.

مثلاً یک هدف می‌تواند این باشد که (من دوست دارم آن‌قدر درآمد داشته باشم که تا سه سال دیگر بتوانم خانواده‌ام را به یک سفر فوق‌العاده جذاب و باکلاس، در بهترین هتل‌ها و رستوران‌ها ببرم.)

برخلاف باور عموم، اهداف با رؤیاها و آرزوها متفاوت هستند،

یعنی اهداف، خواسته‌هایی از پیش تعیین‌شده، قابل‌دسترس، واضح و روشن هستند و در طی روند دستیابی به اهداف، فرد طوری به هدف فکر می‌کند، گویی به آن رسیده‌ است؛

که اگر غیرازاین باشد آنچه به دست می‌آورد، فقط یک حادثه هست و تکرار آن تبدیل به آرزو و رؤیایی واهی و بی‌پایه و اساس خواهد بود.

آرزوها و رؤیاها معمولاً خیالاتی، مبهم، نامشخص و بی‌پایه و اساس هستند…

 

چند پیشنهاد ساده به شما برای تعیین اهداف ایده آل!

ادامه‌ی مقاله در: https://razejazb.ir/how-to-choose-the-goal

+ نوشته شده توسط Razejazbcom در ، ۴ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: چه اهدافی داشته باشیم، دستیابی به اهداف، دوره هدفگذاری، مدل هدف گذاری smart
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر